Izdrukāt

Apmērām 80 namīpašnieki piedalās seminārā par Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu atjaunošanai

2017-01-09

Pirmdien Rīgas domes sēžu zālē notika seminārs, kurā apmērām 80 namīpašnieki uzzināja aktuālo informāciju un saņēma atbildes uz virkni jautājumu par Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai 2017.gadā.

Ar līdzfinansējuma programmu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai iepazīstināja Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs. Ar praktisko pieredzi kultūras pieminekļa nama atjaunošanā dalījās korporācijas nama Tērbatas ielā 28 apsaimniekotājs Mārcis Plūme. Uz namīpašnieku jautājumiem atbildēja Īpašuma departamenta Būvju sakārtošanas pārvaldes priekšnieks Boriss Maizenbergs, pārvaldes priekšnieka vietniece Irīna Miķelsone, Būvniecības pārvaldes priekšnieks Rihards Rusins, Būvniecības pārvaldes galvenais būvuzraugs Leonards Dubkevičs, Valsts kultūras pieminekļu inspekcijas Kultūras mantojuma politikas daļas vadītājs Jānis Asaris, Rīgas Būvvaldes Arhitektu un teritorijas nodaļas vadītāja vietniece Agrita Madarniece, Latvijas restauratoru biedrības projektu vadītājs arhitektūras restaurācijā Roberts Vecums. 

2016. gada 1. decembrī Rīgas pašvaldība izsludināja pieteikšanos līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Pieteikumus līdzfinansējuma saņemšanai jāiesniedz līdz 3.martam. 

Konkursā ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu ēkas atjaunošanas vai restaurācijas darbiem 50% apmērā, bet ne vairāk kā 14 000 eiro kultūras pieminekļa saglabāšanai, kā arī ne vairāk kā 5000 eiro ēkas elementu atjaunošanai vai restaurācijai.

Konkursa pieteikumus izvērtēs Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija, pieņemot lēmumu par finansējuma piešķiršanu, taču tas īpašniekam tiks piešķirts tikai pēc būvdarbu pabeigšanas un to pieņemšanas. Līdzfinansējuma piešķiršanu administrēs Īpašuma departaments. 2017.gadā pašvaldība šim mērķim ir paredzējusi 600 000 eiro lielu finansējumu. 

Pagājušajā gadā pirmo reizi Rīgas pašvaldība rīkoja līdzfinansējuma konkursu, kurā bija iespēja saņemt līdzfinansējumu kultūras pieminekļu restaurācijai vai atjaunošanai. Konkursam kopumā pieteicās 55 pretendenti, no kuriem 47 projektus komisija atzina par atbilstošiem konkursa kritērijiem. 

Plašāka informācija par konkursu: www.atjauno.riga.lv.

Informāciju sagatavoja: Baiba Gailīte, Rīgas domes Īpašuma departamenta Sabiedrisko attiecību un mārketinga jautājumu projektu vadītāja, tālr. 67037357, mob. tālr. 26555927,    e-pasts: baiba.gailite@riga.lv, mājas lapa www.rdid.lv